Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Maroon 5

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
  • Vendlindja:
  •  
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Sh.B.A. 
BIOGRAFIA: Maroon 5 është një grup këngëtarësh i huaj shumë i njohur. Maroon 5 is an American pop rock band that originated in Los Angeles, California. The group was formed in 1994 as Kara's Flowers (while its members were still in high school) and originally consisted of: Adam Levine (lead vocals, guitar), Jesse Carmichael (guitar, backing vocals), Mickey Madden (bass guitar) and Ryan Dusick (drums). Kara's Flowers signed to Reprise Records and released an album, The Fourth World, in 1997. After a tepid response t...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Superchick

Bon Jovi

Green Day

Incubus

Backstreet Boys

Bon Iver

Kiss

Aventura

Evanescence

Fray


Tags: Maroon 5

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet