Marseli
Marseli
Marseli
  • Emri i vërtetë:
  • Marsel Serjani
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: etno
Marseli është këngëtar i njohur. Më datë 11 Qershor 2010, Aurela Gace publikon videoklipin "Origjinale", në bashkëpunim me Dr.Flori & Marseli. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Aurela Gace u paraqit në këto festivale: VFM 2011 (2011), Zhurma Show 2010 (2010).

Më datë 3 Maj 2012, Bruna publikon videoklipin "I Love You Baby", në bashkëpunim me Marseli & Dafi Derti.

Më datë 30 Qershor 2012, Sergio publikon videoklipin "Delisia", në bashkëpunim me Marseli. Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alfred Sula.

Më datë 27 Qershor 2013, Marseli publikon videoklipin "Romano Cigano", në bashkëpunim me Elia & XOXO.

Më datë 9 Gusht 2013, Eli-G publikon videoklipin "Sa Si Une Dashuron", në bashkëpunim me Marseli.

Më datë 8 Shtator 2013, Besnik Berisha publikon videoklipin "Vec Ty Te Du", në bashkëpunim me Marseli. Videoklipi u prodhua nga Vissound Media.

Më datë 18 Dhjetor 2013, Sabiani publikon videoklipin "Pa Titull", në bashkëpunim me Marseli. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 20 Korrik 2014, Sabiani publikon videoklipin "Lozonjare", në bashkëpunim me Marseli.

Më datë 10 Maj 2015, Sabiani publikon videoklipin "Show Biz", në bashkëpunim me Marseli & Shkendije Mujaj. Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, ndërsa teksti u shkrua nga Petro Xhori.

Më datë 1 Tetor 2015, Sabiani publikon videoklipin "Nejen Kallim", në bashkëpunim me Marseli.

Më datë 20 Mars 2016, Sabiani publikon videoklipin "Sta Fali", në bashkëpunim me Marseli.

Më datë 1 Korrik 2016, Sabiani publikon videoklipin "Dridhe", në bashkëpunim me Marseli & Petro.

Më datë 17 Dhjetor 2016, Marseli & Sabiani publikojnë videoklipin "Do Vdisja Per Ty".

Më datë 20 Shtator 2017, Sabiani publikon videoklipin "Ta Ceki Buzen", në bashkëpunim me Marseli. Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Petro Xhori, ndërsa për orkestrimin u kujdes Dj Jojo.

Më datë 12 Mars 2018, Sabiani publikon videoklipin "Krejt Shqipet", në bashkëpunim me Marseli. Muzika e këngës u punua nga Sabiani, Marseli, teksti u shkrua nga Petro Xhori, ndërsa për orkestrimin u kujdes Albert Sula.

Më datë 13 Korrik 2018, Sabiani publikon videoklipin "Per Ty Dashni", në bashkëpunim me Marseli & Cassey. Muzika e këngës u punua nga Ervin Gonxhi, teksti u shkrua nga Vojsava Alia, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ervin Gonxhi. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production.

Më datë 15 Tetor 2019, Marseli publikon videoklipin "Senorita", në bashkëpunim me Eri Qerimin. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Eri Qerimi.

Më datë 25 Janar 2020, Klement publikon videoklipin "Muziken Ton Kerceni", në bashkëpunim me Marselin. Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Samuel Kodra.

Më datë 1 Shkurt 2020, Marseli publikon videoklipin "Dopio 6", në bashkëpunim me Ilir Tironsin. Muzika e këngës u punua nga Ilir Tironsi, teksti u shkrua nga Gezim Mneri, ndërsa për orkestrimin u kujdes Samuel Kodra.

Më datë 6 Shkurt 2020, Marseli publikon videoklipin "Diamant". Orkestrimi i këngës u punua nga Samuel Kodra.

Më datë 30 Korrik 2020, Marseli publikon videoklipin "Biondina". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Marseli.

Më datë 29 Gusht 2020, Genta Ismajli publikon videoklipin "Ça Me Bo", në bashkëpunim me Marselin. Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, ndërsa teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 17 Nëntor 2020, Marseli publikon videoklipin "Hit Hit", në bashkëpunim me Eri Qerimin. Muzika e këngës është kompozuar nga Eri Qerimi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Sokol Koçi. Videoklipi u prodhua nga kompania TheDirectorEXH.

Më datë 16 Janar 2021, Marseli publikon videoklipin "Aktore". Muzika e këngës u punua nga Albert Sula.

Më datë 18 Qershor 2021, Marseli, Altini, Marjusi & Banda Osmani publikojnë videoklipin "Si Bomba". Teksti i këngës u shkrua nga Olsi Celmeta. Videoklipi u prodhua nga kompania FRAME Pro.

Më datë 2 Nëntor 2021, Marseli, Klementi & Andrea publikojnë videoklipin "Amen Duj". Muzika e këngës u punua nga Zani Loca, ndërsa për orkestrimin u kujdes Samuel Kodra. Videoklipi u prodhua nga kompania Frame Company Albania.

Më datë 5 Mars 2022, Bloody publikon videoklipin "Whiskey", në bashkëpunim me Marselin. Teksti i këngës u shkrua nga Bloody & Edlir Begolli, ndërsa orkestrimi u punua nga Edlir Begolli. Videoklipi u prodhua nga kompania Urban Graphics.

Më datë 25 Shtator 2022, Klement publikon videoklipin "Bobat", në bashkëpunim me Marsel & Ilir Tironsin. Muzika dhe orkestrimi i këngës u punuan nga Samuel Kodra, ndërsa teksti u shkrua nga vetë Klement. Videoklipi u prodhua nga kompania Frame Company Albania.

Më datë 18 Nëntor 2022, Geni Nishtulla & Marseli publikojnë videoklipin "Motra Ime". Muzika e këngës u punua nga Mikel Elmazi, ndërsa teksti u shkrua nga vetë Geni Nishtulla. Videoklipi u prodhua nga kompania TheDirectorEXH.

Më datë 29 Dhjetor 2022, Marsel publikon videoklipin "Megalluks". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Marseli. Videoklipi u prodhua nga kompania TheDirectorEXH.

Më datë 3 Shkurt 2023, Denis Behari publikon videoklipin "Ca M'bone", në bashkëpunim me Marselin. Kënga u orkestrua nga Alfred Sula. Videoklipi u prodhua nga Chill Pro, ndërsa produksioni audio u realizua nga Alfred Sula.

Më datë 17 Nëntor 2020, Marseli publikon videoklipin "Hit Hit", në bashkëpunim me Eri Qerimin. Muzika e këngës është kompozuar nga Eri Qerimi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Sokol Koçi. Videoklipi u prodhua nga kompania TheDirectorEXH.

Më datë 10 Maj 2015, Sabiani publikon videoklipin "Show Biz", në bashkëpunim me Marseli & Shkendije Mujaj. Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, ndërsa teksti u shkrua nga Petro Xhori.

Më datë 3 Qershor 2023, Albulena Ukaj & Marseli publikojnë videoklipin "Def". Muzika e këngës u punua nga Sardi Mneri, ndërsa teksti u shkrua nga Deyzoh (Ronaldo Shtylla). Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 24 Qershor 2023, Ronela Hajati publikon videoklipin "Shikimet", në bashkëpunim me Marselin. Kënga është kompozuar nga Edlir Begolli, ndërsa tekstin e kanë shkruar së bashku Edlir Begolli & Ronela Hajati. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Edlir Begolli.

Më datë 14 Korrik 2023, Marseli, Kristina Deda & 52Oni publikojnë videoklipin "Syni I Zi". Teksti i këngës u shkrua nga 52oni. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Marenglen Boja.

Më datë 26 Korrik 2023, Sabiani & Marseli publikojnë videoklipin "Zemra". Për muzikën e këngës kanë punuar bashkarisht Marsel Gunga & Just X, ndërsa tekstin e shkroi Just X. Videoklipi u prodhua nga kompania MagicPro.

Më datë 27 Nëntor 2023, Mevlan Shaba publikon videoklipin "E Pa Shpirt", në bashkëpunim me Marselin. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Petro Xhori, ndërsa orkestrimi u realizua nga Xhumill (Xhulio Milloshi). Videoklipi u prodhua nga kompania MagicPro.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 13