Master-L
Master-L
Master-L
  • Vendlindja:
  • Kline Kosovë
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Master-L është këngëtar i njohur. Emri i Tij i Vertet eshte RELAN. Si Fillim Ja nisi te Shkruante tekste ne vitin 2006 / po atehere nuk i kishin kushte per muzik si Studio e gjera tjera, aj inqizonte demo ne radion, mixeta e sene tjera, po atehere nuk i vlente muzika. Po ja nissi te rritej dhe pasi shkonte ne shkolle dhe si problem e kerkonte policia shum here. Ai e la shkollen ne klas te 7t dhe iki nga Klina u vendos ne Prizeren. Atje vazhdoi shkollimin e tij dhe formuan me Kengtarin SACRIFICE dhe shoket e tjere te Grupin FBS.
Mbasi kreu shkollen atje u kthye serish ne vendlindje dhe u qetsua edhe situata e tij. Ai beri studio me shoke me emrin GRAND STUDIO dhe filloi inqizime profesionale, pasi edhe arriti edhe shume si kengar i njohur me grupin e tij.

Më datë 30 Maj 2014, Master-L publikon videoklipin "Klina Begut", në bashkëpunim me Sacrifice.

Më datë 5 Dhjetor 2015, Master-L publikon videoklipin "Ku Je Sot", në bashkëpunim me Linda & Asllan Llunjaj.

Më datë 13 Qershor 2018, Master-L publikon videoklipin "Te Kam Xhan", në bashkëpunim me Linda & Kujtim Morina. Muzika e këngës u punua nga Besnik Zikolli, teksti u shkrua nga Besnik Zikolli, Master-L, ndërsa për orkestrimin u kujdes Besnik Zikolli.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 1