Më mbaj mend (për 1 muaj)

Maya Alickaj - Lege Lege Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  24

me kale te bardhe gjezdisje (bridhje)
festen o te gjene (gjeten me) mexhite (leke turk)
kur me shkoje rende rende
qysh te ta o degjoja zene (2x) kale te bardhe gjezdisje (bridhje)
festen o te gjene (gjeten me) mexhite (leke turk)
kur me shkoje rende rende

refreni: lege lege (shelege/qingj)
gece gice
20 vjece
40 kyce (celesa dmth)
Te keqen o moj ogice (2x)

Babai te kishte thene
O bija ime moj zere (dialektike per zane)
Nje burre po tu afrua
Te do mike e jo grua (2x)

refreni: lege lege (shelege/qingj)
gece gice
20 vjece
40 kyce (celesa dmth)
Te keqen o moj ogice (2x)

Babai te kishte thene
O bija ime moj zere (dialektike per zane)
Nje burre po tu afrua
Te do mike e jo grua (2x)
edhe une nuk tu afrova
por ne zemer te shkrova
te te mbaj si mbreteresh
pa dhe pa o grua te vdes

(2xrefreni:

lege lege (shelege/qingj)
gece gice
20 vjece
40 kyce (celesa dmth)
Te keqen o moj ogice (2x)

edhe une nuk tu afrova
por ne zemer te shkrova
te te mbaj si mbreteresh
pa dhe pa o grua te vdes (2x)


Ky tekst u dërgua nga Argjiro

Maya Alickaj - Lege Lege
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lege Lege".
3. Video është e këngës "Lege Lege", por nuk këndohet nga Maya Alickaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Maya Alickaj:


Komente 0