A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Maya Alickaj

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  343
  • Origin:
  • Dukat (Vlore) 
BIOGRAFIA: Maya Alickaj is a very famous singer of Vlora's Traditional music. Maya Alikaj kaloi femijerine dhe mori formimin e pare arsimor ne Dukat. Qe ne kete moshe, Maya spikat me talentin e saj te lirshem dhe origjinalitetin e saj si ne imitime, personifikime personazhesh, etj, apo pjesemarrjes se saj ne koncerte te ndryshme me kenge per femije, si nje sinjal i dukshem e asaj rruge dhe endrre qe ajo do te realizonte me pas. Pas perfundimit te shkolles se mesme te pergjithshme ne Vlore, ajo konkurroi dhe fitoi audicioni...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Djale Shqiptar (2014)

24 Karat (2013)

Baba Me Zemer Te Madhe (2009)

Guri I Rende Ne Vend Te Vet (2008)

Lege Lege (2006)

Nuse Ne Gusht


» Add A Song »

Lum Kjo Toke
Hall Me Ty Qef Me Ty
Kenga Jone
Guri I Rende Ne Vend Te Vet
Vellait Tim
Vlora
Pike Loti
O Ne Majo O Ne Dhjetor
Ti Ngadale
Djale Shqiptar


Related Artists:

Mariola Kaçani

Marie Kraja

Liliana Kondakçi

Vaçe Zela

Anita Bitri

Irini Qirjako

Fitnete Rexha

Irma Libohova

Klea Huta

Alberie Hadergjonaj


Tags: Maya Alickaj, Maya, Maja, Maia, Alicka, Fatbardha Alickaj,

Maya Alickaj in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019