Më mbaj mend (për 1 muaj)

Maya Alickaj - Tokemi Ne Tirane Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

E dashur moter,malli po me mbyt
e dashur moter,shpresoj t'jeni mir
e nje dit,tokemi ne tirane

Ti ne cameri,un ne kalabri
nuk harrojm te paret
koha na ka ndar
gjuha na bashkon
per te then nje fjale

Ref.
Eja,eja,eja tokemi n'tirane eja,
eja,un ketu e ti matane

Nje dit do te vi,neno ke Shqiperi
te prehem tek ti
ti me prek me mall
une te nis nje val
per te then nje fjale

Ref.
Eja,eja,eja tokemi n'tirane
eja,eja,une ketu e ti matane

Malli sa nje mal
loti sa nje det
shqipe ti na thrrete
ti femij na ke
nena je per ne
zot e memedhe

E dashur moter !

Ref.
Eja,eja,eja tokemi ntirane
eja,eja,un ketu e ti matane

Eja,eja,eja tokemi n'tirane
eja,eja,un ketu e ti matane


Ky tekst u dërgua nga Edita Bajrami

Maya Alickaj - Tokemi Ne Tirane
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tokemi Ne Tirane".
3. Video është e këngës "Tokemi Ne Tirane", por nuk këndohet nga Maya Alickaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Maya Alickaj:


Komente 0