Më mbaj mend (për 1 muaj)


Maya Alickaj - O Bilbil I Malit

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O Bilbil I Malit".
3. Video është e këngës "O Bilbil I Malit", por nuk këndohet nga Maya Alickaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Maya Alickaj - O Bilbil I Malit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

24/10/2013

2013-10-24T06:57:37+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "O Bilbil I Malit" kënduar nga Maya Alickaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Shqipe Kastrati, Mahmut Ferati & Shaqir Cervadiku - O Bilbil I Malit

Shaqiri...
Oh moj vash kur t'shoh me sy
Nuk e la moj pa te marr ty
Moj fellaze e malit o
Oo kurr se la pa te marrun o

Shqipja...
Bohem peshk e hy ne zall
Ske me me zan per te gjall
O bilbil i malit o
Oo zemer bardh e i bukur o

Mahmuti...
Jam ma i miri peshkatar
Do te kerkoj zall me zall
E se la kurr pa te zan
Moj fellanze e malit o
Oo kurr se la pa t'marrun o

Shqipja...
Bohem fellanze e dal ne mal
Ske me me zan per te gjall
O bilbil i malit o
Zemer bardh e i bukur o

Mahmuti...
Jam ma i miri gjuetar
Do te kerkoj mal me mal

Shaqiri...
Ah ste la pa t'zbrit ne fush
Tak tak truk te gjuj me pushk

Mahmuti,Shaqiri...
Moj fellanze e malit o
Oo kur se la pa te marrun o

Shqipja...
Kerkun venin nuk ma le
O bilbil i malit o
Asnjiher ti nuk mu ndave
Oo haj ta lidhim besen o.

Liri Rasha - O Bilbil I Malit

Zbardh e lumja dite
Nisem per ne krue
E gjej ujt e kroit o e o
Krejt te turbullue

E gjej ujt e kroit o e o
Krejt te turbullue

Vjen e lumja dite
E para ne pune
Bilbili ne dege o e o
Po m'ban fjale shume

Bilbili ne dege o e o
Po m'ban fjale shume

Or bilbil i malit o
Pse me del perpara
Ty te shkosh ne gjume o
Ty te shkosh ne ara x2

Vjen e lumja dite
Ulem tuj qendise
Bilbili per mue o e o
Kangen paska nise

Bilbili per mue o e o
Kangen paska nise

Shkoj e hyj ne valle
Qesh fytyra ime
Vjen ulet bilbili o e o
Mu ne doren time

Vjen ulet bilbili o e o
Mu ne doren time

Or bilbil i malit o
Ec e me trazon
Gjergjefi me dridhet o
Gjilpana me shpon

Or bilbil i fushes o
Dil te valle shkurte
Ne jete me halle o
Me kangen ne buze

Poni - O Bilbil I Malit

2x
O bilbil i malit
sa bukur kendon
zene e bukur o
pse s'ta degjoj
Zemren ma ke marre
O bilbil i malit
ne kendojme
por s'me tregon

[REF. 2x:]
Erdha dhe erdha o bilibil-o
Erdha dhe erdha o xhan
o po do te flas se me s'duroj
O bilbil i malit-o

2x
O bilbil i malit
sa bukur kendon
te dy zemrat tona ti bashkojme
Bashke me ty kendoj dhe zemra
ma jep doren bilbil-o
O bilbil i malit-o

[REF. 2x:]
Erdha dhe erdha o bilibil-o
Erdha dhe erdha o xhan
o po do te flas se me s'duroj
O bilbil i malit-o
Më Shumë Këngë Nga Maya Alickaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet