Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Maya Alickaj - 25 Gershetat

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "25 Gershetat".
3. Video është e këngës "25 Gershetat", por nuk këndohet nga Maya Alickaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Maya Alickaj - 25 Gershetat  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Nuse Ne Gusht"

Komente

Asnjë Koment

08/04/2013

2013-04-08T14:20:26+00:00pa pa pa pa
pa pa pa pa

per mpi trendelin moj
geshetn sec ta gjeta
si kalliri grurut moj
te verdhat gersheta(2x)

(refren)
te kam thene prij moj
gershetat e gjata
ne sti preten blidhi moj
se aty ka sharpa
ne sti presin shoqet moj
eja moj ti pres une
se ato gersheta moj
te kan hapur pune

kur me shkon ne vresh a moj
vreshta te plot llastar
me ato gersheta moj
na shkoqerushne e pare(2x)

(refren)
te kam thene prij moj
gershetat e gjata
ne sti preten blidhi moj
se aty ka sharpa
ne sti presin shoqet moj
eja moj ti pres une
se ato gersheta moj
te kan hapur pune

kungullat qe u poqen moj
edhe duan mbledhur
duart pse stu lodhen moj
ti gersheta dredhur
njera ne per dege moj
ty ja te presur
tjetra ra ne toke moj
kemba ta ka shkelur

(refren)
te kam thene prij moj
gershetat e gjata
ne sti preten blidhi moj
se aty ka sharpa
ne sti presin shoqet moj
eja moj ti pres une
se ato gersheta moj
te kan hapur pune


Ky tekst u dërgua nga Folk Plus + Tv Moger
Më Shumë Këngë Nga Maya Alickaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet