TEKSTESHQIP

Mc Blero
Ketu S'do Te Jem
Lyrics
(Feat. Andy V)

Ketu s'do jem Nuk do kem
As kohe lamtumire te them
As tek lagja ku u rrita
As per xhiro me sdo vem
Sdo shikosh me fytyren
E as zerin qe pelqen
E veshtire qe ta pranojm
Por te gjith bileten prem

Dicka na pret diku
Edhe mua keq me vjen
Nuk dua te merzitesh
Kur blerua te rrefen
Ky do jete fati jone
Kjo eshte ajo qe me zhgenjen
Ti je ajo qe me ngre prap
Kur ne mengjes me gjen

Me mer me vete si femije
Por I mbyllur qendroj
Mendimet I kam te errta
Ndaj, nuk te tregoj
Dhe sot qe gjeta rastin
Shkruaj kur te jem larguar
Kur te jesh merzitur shume
Afer do jem pa e kuptuar

Mjefton te degjosh kengen
Une do vij te shoqeroj
Te fshije lotet mbi rrudha
Floket ti ledhatoj
Po deri sa te iki
Kemi akoma kohe
Kemi nje jete perpara
Eja me mua jeto!