TEKSTESHQIP

Mc Blero
Pak Nga Pak
Lyrics
(Feat. Tani V)

Pak e nga pak
arrij te gjej njerzit e sakt
pak e nga pak
momentet e keqija duhet ti flak
pak e nga pak
po dukesh dhe ti kush je ne fakt
pak e nga pak
sepse bota vjen perqark(x2)

Pak e nga pak
po shikoje qe fletoren me spo kap
po largohem si papritur edhe kohen me si jap
asaj qe shume e doja edhe ju e quani rap
un dikur i flisja jet tani nuk e shijoj prap
duket qart qe porten ma kan mbyllur pse se hap
mungon arsyeja ne dark te behem tap
me cunat me stakohem po largohem pak nga pak
ndihem si akull nga brenda edhe ju me beni vap
nuk po gjej as fjalet te shprehem sepse ne fakt
keshtu si me degjoni nuk doni ti bie gjat
se dini sa e doja se tani ku kishte qar
me mbyllen nje kapitull dhe tani filloj e mas
sa shume vlente te isha dhe nje her aty
kush mund ta gjente
nga blero te dilte ky
ty te pelqen se gezimin ta shoh ne sy
yoo jan KurOrat Fiks kjo keng dedikohet per ty

Pak e nga pak
arrij te gjej njerzit e sakt
pak e nga pak
momentet e keqija duhet ti flak
pak e nga pak
po dukesh dhe ti kush je ne fakt
pak e nga pak
sepse bota vjen perqark(x2)

Gur gur behet mur mur behet kalaja
kurr mos thuaj kurr
keto duhen formuar nen lekur
qe te arrish maja
koha kalon dhe nuk e kap
me thon te eci pak nga pak
bej gabim qe nxitoj
doren ta zgjas kaq shpejt
pa menduar fare se do te me marresh krahun
jo nuk dua te te marr hakun
te lutem nga rruga ime hapu
para se te ndryshoj mendje
se gjaku akoma ne venat e mia eshte duke rrjedhur
eshte ne ngjendje te lengshme
para se te ngurtesohet para se te clirohet
shpirti nga kafazi trupit qe kaq shume mundohet
zgjohen vetja ime tjeter edhe pak nga pak kupton
se njeriu nuk eshte i afte te shohi por vetem shikon
pak nga pak sa me shume te afrohem sa me shume te njoh
aq me shume me shpifesh aq me shum nuk dua te te shof
pak nga pak zbuloj se flas me maska dhe jo me fytyra
dhe sa me shume rritem sa me shume flas me veten ne pasqyra
te besova me mashtrove te dhash doren posht me hodhe
te ndihmova e harrove te dashurove me tradhtove
kur ti je genjeshtare kurse un thjesht i sinqert
si mund te jetojm un edhe ti ne te njejtin planet

Pak e nga pak
arrij te gjej njerzit e sakt
pak e nga pak
momentet e keqija duhet ti flak
pak e nga pak
po dukesh dhe ti kush je ne fakt
pak e nga pak
sepse bota vjen perqark(x2)