TEKSTESHQIP

Mc Blero
Ajo
Lyrics
(Feat. AroGanti)

Nje goce buzeqeshi ne rruge kur e pash
namin e mir iu afrova i thash
kam qejf te dalim nje xhiro bashk
erdhi me afer me tha me avash
fliste me avash me mban ne tension
e veshur nice edhe me arom
ca te pelqen ca te shijon
te vdes lali per ty mi corazon
ka stil edhe skapet
ka emer por nuk hapet
kshu muhabet edhe mbyllet
mesoi qe te sillet
mesoi edhe stilet
nuk harron dhuratat
te merzit me zilet
tani fillon programi pa program
un se di se ku je ti se di se ku jam
tani fillon programi pa program
edhe pse jemi larg mos harro te kam xhan

Nuk i shikoj dot te tjerat me verbon imazhi i saj
mezi pres te jet e imja dhe ne krah u do ta mbaj
Nga menyrat si me sheh un jam i bindur qe me do
eshte e kote qe ta kerkoj
nuk do ket tjeter si ajooo

jo jo jo jo jo nuk ka si ajo
jo jo jo jo me ndie mos me ndrysho
jo jo jo jo jo nuk ka si ajo
jo jo jo jo me ndie mos me ndrysho (x2)

Apo don ne kembe apo don me makina
apo te kercesh per ate qe pijne
te gjitha ti jap por e kam nje cmim
un edhe ti vetem me grupin tim
vetem sot qe gabime ska
mos te duket sikur te humbas
do te thote qe jam nga mbrapa
vetem thuam ca edhe masen sa
ti ma ben naten magjike
pas nates qendorove nuk ike
do te doja te kisha per vite
per vargje per stile
te kem kur ben zile?
dhe ne qofte se te pelqen shoqeria
dhe ne qofte se do bukur te kalosh
merri me vete shoqet e mira
kalo ne studio dhe sdo ikesh bosh

Nuk i shikoj dot te tjerat me verbon imazhi i saj
mezi pres te jet e imja dhe ne krah u do ta mbaj
Nga menyrat si me sheh un jam i bindur qe me do
eshte e kote qe ta kerkoj
nuk do ket tjeter si ajooo

jo jo jo jo jo nuk ka si ajo
jo jo jo jo me ndie mos me ndrysho
jo jo jo jo jo nuk ka si ajo
jo jo jo jo me ndie mos me ndrysho (x2)