TEKSTESHQIP

Mc Blero
Benzina
Lyrics
(Feat. AroGanti)

Doja te grabisja banken por smuna
Shqiperi hesapiplot spiuna
policia me ndaloi si esht puna
duam te nxjerrim ndonje lek ore cuna
aroganja mic check
f**king rap edhe regge
me duhen lek qe te prish me gocat ceke
full me 5 nga ajo e mira
por dhe me teke
halle halle qefe qefe kto muhabete
llampe kuqe te makinaa
mbaroi benzina
sme dalin leket te marr ca ka vitrina
lek per llogarit qe jan rrit vit per vit
vetem lek do shkalloj ndoinje dit
make money money make money money money
po ju sonte ca do pini
ca do hani
ca do vishni
femijet si do ti rrisni
mos levizni pini kafe dhe nga qielli prisni

Benzina ka vajtur shume lek
Dhe jeta eshte ber me e shtrenjte
Mua me duhet te nxjerr me shume lek
caaa? me shume lek.(x2)

Benzin dhe ajo qe ha dhe ajo qe pi
dhe ajo qe puth dhe ajo qe q..
se kerkon makine leket kam ne dore
edhe vet i prish
se ca do qe shoh syrin tim e prish
ca kerkon me shume
ja ku je me mjet
ja ku je me kemb
ja ku ke jackpot
ca tjeter po pret
diten ikin vin ne qytetin tim
thon qe do bejn qejf
se kur vjen behari ne plazh do me gjesh
por jam kamarier
ndihmes kuzhinier
pergjegjes sigurie ose roje thelle thelle
thelle thelle te gjitha ti mendosh
qendrojne me nje themel
puntoret jetojne mire
ne diell ka vec dembel
pergjigjen e di mire
benzina fundin do me sjelle
por mendjen nuk e vras
sa te kem ti hedh nje her
me mendjen i fiksuar betuar se sot do nxjerr
ma bej te shkurter shenoje deri ateher

Benzina ka vajtur shume lek
Dhe jeta eshte ber me e shtrenjte
Mua me duhet te nxjerr me shume lek
caaa? me shume lek.(x2)

Benzin dhe ajo qe ha dhe ajo qe pi
dhe ajo qe puth dhe ajo qe q..
se kerkon makine leket kam ne dore
edhe vet i prish
se ca do qe shoh syrin tim e prish
ca kerkon me shume
ja ku je me mjet
ja ku je me kemb
ja ku ke jackpot
ca tjeter po pret
diten ikin vin ne qytetin tim
thon qe do bejn qejf
se kur vjen behari ne plazh do me gjesh
por jam kamarier
ndihmes kuzhinier
pergjegjes sigurie ose roje thelle thelle
thelle thelle te gjitha ti mendosh
qendrojne me nje themel
puntoret jetojne mire
ne diell ka vec dembel
pergjigjen e di mire
benzina fundin do me sjelle
por mendjen nuk e vras
sa te kem ti hedh nje her
me mendjen i fiksuar betuar se sot do nxjerr
ma bej te shkurter shenoje deri ateher

Benzina ka vajtur shume lek
Dhe jeta eshte ber me e shtrenjte
Mua me duhet te nxjerr me shume lek
caaa? me shume lek.(x2)