Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mc Toska - Djal Azgan

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Djal Azgan".
3. Video është e këngës "Djal Azgan", por nuk këndohet nga Mc Toska.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mc Toska - Djal Azgan  (Feat. Diabo)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

20/03/2010

2010-03-19T23:17:20+00:00Rap.1
Edhe Kjo Nat Mbaroj Terri Qjellin e mbuloj //
Thell ne Kaltersi shihet drita si Jet po Ndrroj //
Qdo Mengjes Apet Veproj si Tjert Krejt Nisoj//
Me Shpresa tek Zoti qe Lutjet t'mi Degjoj //

Bonu Burr qohu n'kom mos le kurgjo pat thon //
Trim i Vogel Kosovar qe u rrit Pa BaB e Non //
Qe Prej Luftes mo su pan dhe shpirti thell i qan //
Pse shoku im t'Gzohet e mu loti m'Pikon //

E Lakmoj Dashnin e Nones qe Thell pom mungon //
I Kerkoj Fjalt e babes qe mthojke Luan tkom //
Si kur sot se Harroj Kur Nona m'Perqafoj //
Tha Ste n'drroj me askon krejt deshirat ti plecoj //

Fillova nshkoll te shkoj i Thash non po pritoj
Ndryshimet ne jet skom mujt kurr ti Pranoj
Veq Deshira ma e madhe mue kurr smu plecu //
Qysh Jeten ta kaloj Pa Prind Zemra mu pervlu //

Rep.2

Djal Azgan Maje veten Qendro maje Jeten //
Kushtet e Veshtira Interesi kqyr kuleten //
Ti njeke t'verteten mos e kqyr te'padrejten
Do njerz kan Fytyra e do e kan hup veten //

Thell ne shpirt e di shum je tu vujt//
Ski perkrahje prej kerkujt rruges vet je tu lujt //
Po per ty ishte kjo krejt nje Bot tjeter //
Shokt e veshur perfekt e ti me Tesha t'vjeter//

E di Qe ka Dallim o Azgan o djal Trim //
Qysh oh Jeta me Familje e kur je Jetim //
E di qe ska sherim veq koha te sheroft
Qoft i Leht Dheu atyre qe sjan mo nket Bot//

Shpresat mos i hup veq zotit na Gjykoft//
Kujtimet mbai n'Gjoks Dhe Ymri Gjat te'koft//
Kofshe i Bekum dhe Allahu t'shperbleft//
Dot vjen koha edhe ti kur n'jet dot kesh vleft//

Rep.3

Tash po shihet edhe koha ka ndryshu //
Dikur Syni qitke lot sot Vizllon pa duru//
Shyqyr Zotit Tash vet familje ke Kriju//
Pas ni koh ku ke vujt tash je shtu je bo me Gru //

Je bo Bab tash vet dashni po japiish
Tash e din qka osht evladi don zemren tja falish //
Kshtu dhe Prindi yt Si gjak te kan Kqyr //
Je Kon Drita ma e madhe ma shum se sa nje Yll//

Ref :
Djal Azgan Qendro qdo sfid perballo
E di jeta ka shum kthesa veq kurr mos u dorzo
Mahu Vllahu Vogel se kjo jet osht e koht
Veq dije ni sen dhimta skalon me Lot


Ky tekst u dërgua nga Gloocckk.
Më Shumë Këngë Nga Mc Toska:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet