Më mbaj mend (për 1 muaj)

Meda - Mos Qaj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  23

ishin dikur bashk zemrat tona
krejt kjo bot ishte e jona
per ne te dy s'punonte ora
sna digjte dielli sna n'grinte bora

sikur t, ishte toka vend
ku vin njerzit duke qesh
do ta gjente lumturine
dikush tjeter para nesh

ref:2x
mos qaj mos qaj
o syri im
mos ma lërë lotin
o per kujtim

Me ty ka qel veq pranvera
veq pranvera me lule plot
po kur u ndam m'beti ne zemer
m'beti ne zemer dimri i ftoht

sikur t, ishte toka vend
ku vin njerzit duke qesh
do ta gjente lumturine
dikush tjeter para nesh

ref:2x
mos qaj mos qaj
o syri im
mos ma lërë lotin
o për kujtim

ref:
Mos qaj mos qaj
o syri im
mos ma le lotin
o per kujtim
mos qaj mos qaj
per fatin ton
se nje dit zoti
shpirtat naj bashkon


Ky tekst u dërgua nga Girl-lena-liebt MedenMeda
Publikimi: 24/06/2007
Festivali: Polifest 2007


Meda - Mos Qaj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Qaj".
3. Video është e këngës "Mos Qaj", por nuk këndohet nga Meda.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Meda:


Komente 0