Më mbaj mend (për 1 muaj)

Meda - La Ilahe Ilall-llah Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  177

U zgjova sot prapë u zgjova
Me emrin tënd ditën fillova
O Zot i Tokës dhe i Qiellit
Me zemër thashë faleminderit!

U nisa në rrugët e jetës
U nda genjeshtra prej t'vërtetës
U luta për paqe në Botë
Buza m'qeshi syri m'pikoj lot (2X)

Kush e harroj synin e harroj dhe lotin
Kush se njohu veten se njohu as Zotin
Kush atij i lutet ia falë çdo gjynah
Thuj një herë me zemër La ilahe ilAll-llah (Nuk ka Zot tjetër përveç All-llahut) (REF: 2X)

U nisa në rrugët e jetës
U nda genjeshtra prej t'vërtetës
U luta për paqe në Botë
Buza m'qeshi syri m'pikoj lot (2X)

Kush e harroj synin e harroj dhe lotin
Kush se njohu veten se njohu as Zotin
Kush atij i lutet ia falë çdo gjynah
Thuj një herë me zemër La ilahe ilAll-llah (Nuk ka Zot tjetër përveç All-llahut) (REF: 2X)

Sa zemra bashkohen e sa zemra ndahen
Sa lotë pikojnë sot nesër do të thahen
Sa herë pyeta shpirtin tjetër fjalë nuk tha
La ilahe ilAll-llah (Nuk ka Zot tjetër përveç All-llahut)


Ky tekst u dërgua nga  kaltra   voglushja   TingulliMeda
Renditja: Top 200
Publikimi: 27/02/2013


Meda - La Ilahe Ilall-llah
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "La Ilahe Ilall-llah".
3. Video është e këngës "La Ilahe Ilall-llah", por nuk këndohet nga Meda.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Meda:


Komente 7