A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • M
  • Meda
  • La Ilahe Ilall-llah

Audio

Top 200

Meda - La Ilahe Ilall-llah


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  168

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

27/02/2013

2013-02-27T15:16:39

Këngë e albumit:

"O Zot Faleminderit"


U zgjova sot prapë u zgjova
Me emrin tënd ditën fillova
O Zot i tokës dhe i qiellit
Me zemër thashë faleminderit!

U nisa në rrugët e jetës
U ndan genjeshtrat prej t'vërtetës
U luta për paqe në botë
Buza m'qeshi syri m'pikoj lot (2X)

Kush e harroj syrin e harroj dhe lotin
Kush se njohu veten se njohu as Zotin
Kush atij i lutet ja fal çdo gjynah
Thuj një herë me zemër La ilahe ilAll-llah (Nuk ka Zot tjetër përveç All-llahut) (REF: 2X)

U nisa në rrugët e jetës
U ndan genjeshtrat prej t'vërtetës
U luta për paqe në botë
Buza m'qeshi syri m'pikoj lot (2X)

Kush e harroj syrin e harroj dhe lotin
Kush se njohu veten se njohu as Zotin
Kush atij i lutet ja fal çdo gjynah
Thuj një herë me zemër La ilahe ilAll-llah (Nuk ka Zot tjetër përveç All-llahut) (REF: 2X)

Sa zemra bashkohen e sa zemra ndahen
Sa lot pikojnë sot nesër do të thahen
Sa herë pyeta shpirtin tjetër fjal nuk tha
La ilahe ilAll-llah (Nuk ka Zot tjetër përveç All-llahut)


Ky tekst u dërgua nga  kaltra   voglushja   Tingulli
Më Shumë...