Më mbaj mend (për 1 muaj)

Melissa Magnanelli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
  • Mosha:
  • 19 Vjeç
BIOGRAFIA: Melissa Magnanelli është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Melissa Magnanelli përfaqësoi Shqipërinë në festivalin ndërkombëtar, Sanremo Junior 2012 më këngën “Dashuria na rrethon”. Ajo ka një zë brilant. Kompozitori Klodian Qafoku përgatiti, që në këtë festival të rrëmbente një çmim të rëndësishëm. “Është një këngë ritmike, që ka në përbërje poezi shumë të bukur, e përkthyer dhe përshtatur nga babai i Melisës. Kënga është bërë shqip dhe në konkurrim është paraqitur në shqip. Shpresojmë që në festival ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Ilva Latifi

Aulona Limani

Denisa Dehari

Roderika Ukelli

Donika Nuhiu

Xhesika Pengili

Djellona Krasniqi

Rreze Bekteshi

Lorina Dula

Albana Berisha

Tags: Melissa Magnanelli


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet