A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  15
  • Emri i Vërtetë:
  • Muharrem Qaili
  • Vendlindja:
  • Shkup 
  • Mosha:
  • 42 Vjeç
BIOGRAFIA: Memi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, ilahi dhe popullore vajtuese. Ne vendlindje kreu shkollen fillore. Per arsye ekonomike nuk pati mundesi te vazhdoje me lart. Me muzike filloi te meret qysh ne moshen 13 vjecare me djalin e tezes se tij Arsim Bucin. Jeton ne lagje Gazi Bab te shkupit. Eshte i martuar dhe ka 1 femije. Merret me muzike neper darsma dhe koncerte ne Maqedoni dhe diaspore. Në vitin 2003, Memi publikon albumin "Lejla". Në vitin 2004, Memi publikon albumin "Vajze Shkupjane". Në vitin 2005, M...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Dite E Madhe, Dite E Xhuma (2015)

Unaza E Arit (2008)

Bjondin (2005)

Vajze Shkupjane (2004)

Lejla (2003)

Prej At Dite Kur Jemi Nda

Ajo Ishte Një Turkeshë

O Burg I Zi

Largohu

Nuk Kam Qene I Lumtur


» Dërgo Një Këngë »

Ah Babe Gjalle Te Ishe Ti
O Syfir O Iftar
Sa Kam Deshir Ja Resulullah
Në Këmbët E Tua Nan Është Xheneti
Jam Pishman


Artistë Të Ngjashëm:

Gadaf Elmazi (Dafi)

Mustafa Ymeri

Evzi Kaja (Xiu)

Tefik Islami

Blerim Lutfiu (Beli)

Agim Poshka

Zena Aliu

Aziz Murati

Skifter Etemi

Adnan Daci


Tags: Memi, Muharrem Qalili, Muharem Qalili, Muharrem Qaili, Muharemi, Muharremi, Muharem Qaili, Muharrem Qajli

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019