Më mbaj mend (për 1 muaj)

Memi - Dil Moj Rrushe Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


(1)
Dil moj Rrushe mem provu
kam nje dert met tregu
sun po bana un rahat
zemra me rreh si sahat

Hajde dil moj ne qardak
se per ty ja ba marak
hajde dil moj ne qardak
se per ty jam ba merak...

(ref) 2x
Dil dil dil moj rrushe, rrushe
une te pres
hajde banu nuse, nuse
per ty vdes

(2)
Dil moj rrushe ne oborr
fol me goje, e jo me dore
jam beqar, s'kam askend
do te marre ty t'kam permend

Hajde dil moj ne qardak
se per ty ja ba marak
hajde dil moj ne qardak
se per ty jam ba merak...

(ref) 3x


Ky tekst u dërgua nga Albanianrecords


Nuk kemi video për këtë këngë.
Memi - Dil Moj Rrushe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dil Moj Rrushe".
3. Video është e këngës "Dil Moj Rrushe", por nuk këndohet nga Memi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Muharrem Qaili (MEMI):


Komente 0