Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Memi - Vjen Pranvera


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

13/03/2011

2011-03-13T20:06:14

Këngë e albumit:

"Largohu"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Vjen Pranvera" kënduar nga Memi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Adem Ramadani. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

po na vjen nje dit e bardh
qe shum koh u dasht me ardh
po kalojm ne shum errsira (2here)
ftojm Pranveren me shum tmira o hejjjjj

zgjatma doren more vlla
mpaska marr malli met pa
jem ni gjak e jem tni dini (2here)
sun na ndan neve kufini

qdo her shkau zor i ka dhan
askund ven mos me na lan (2here)
por ni gja mir le ta din
se nket tok jem venali o heeeejj

zgjatma doren more vlla
mpaska marr malli met pa
jem ni gjak e jem tni dini (2here)
sun na ndan neve kufini

shyqyr Zotit erdh e mara
jo nuk jem mo si perpara
jami zbashku shum miliona (2here)
u dalim Zot o venev tona o hejjj

zgjatma doren more vlla
mpaska mar malli met pa (2here)
jem ni gjak e jem tni dini
sun na ndan neve kufiniMë Shumë Këngë Nga Memi:

Më Shumë...