Më mbaj mend (për 1 muaj)

Menduh Allajbeg - Shumë Ramazane N'gurbet Prita Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3

Larg teje vendlindja ime
Në gurbet jetoj
(2x) Sa herë kur t'vjen ramazani
Me lot agjëroj

Ref:
Shumë ramazane n'gurbet prita
Nga minaret ezan s'nijta
Sa mka mar malli oj nanë
Iftar menty me ngran
- Shume bajrame n'gurbet prita
Nga minaret ezan s'nijta
Sa mka mar malli o bab
Bajram me ty me ba

Në rini unë këtë gurbet
Sa shumë e lakmova
(2x) Bukën e idhët që kish pas
N'pleqni e shijova

Ref:
Shumë ramazane n'gurbet prita
Nga minaret ezan s'nijta
Sa mka mar malli oj nanë
Iftar menty me ngran
- Shume bajrame n'gurbet prita
Nga minaret ezan s'nijta
Sa mka mar malli o bab
Bajram me ty me ba


Menduh Allajbeg - Shumë Ramazane N'gurbet Prita
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shumë Ramazane N'gurbet Prita".
3. Video është e këngës "Shumë Ramazane N'gurbet Prita", por nuk këndohet nga Menduh Allajbeg.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Menduh Allajbeg:


Komente 0