Më mbaj mend (për 1 muaj)

Menduh Allajbeg - Pejgamberi I Ummetit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Baban e tij kur nuk e pa
Dhimbje më t'madhe a ka
Vec me nanen ndunja e la
A thua mbeti me një kra

Para se te lind ishte jetim
Ky nuk ishte një denim
Durimtar si shkëmbijt e detit
Pejgamberi i ummetit

Zgjohu o abdullah zgjohu
Zgjohu o abdullah zgjohu
Muhammedi erdhi ndunja
Muhammedi erdhi ndunja

Zgjohu abdullah zgjohu
Zgjohu abdullah zgjohu
Muhammedi erdh ndunja
Muhammedi erdh ndunja

Kur i beri ai 6 vjet
Drita syve e la vet
nana e tij ndrroj jet
Por jo Zoti i vërtet.

Gjith femijet nan duke than
Mbi supet e tija mërzi mban
Syri muhammedit loton
Syri muhammedit loton


Ky tekst u dërgua nga Muhsin BerishaMenduh Allajbeg
Publikimi: 15/09/2021
Teksti: Onur Sagdani
Melodia: Turke
Studio: Helix
Video Xl Provideo
Kameraman: Eni Turtulla
Editor: Senol SahkoMenduh Allajbeg - Pejgamberi I Ummetit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pejgamberi I Ummetit".
3. Video është e këngës "Pejgamberi I Ummetit", por nuk këndohet nga Menduh Allajbeg.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Menduh Allajbeg:


Komente 0