Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mentor Kurtishi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  586
 • Vendlindja:
 • Kumanovë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Zvicër 
 • Mosha:
 • 44 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Mentor Kurtishi është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, tallava, popullore dasmash dhe popullore vajtuese. Mentor Kurtishi ka lindur ne Kumanovë. Shkollen fillore e kreu ne Kumanove. Qe i vogel ishte i pasionuar pas muzikes. Tani jeton dhe vepron ne Prishtine. Ai eshte nje nga kengetaret me te kerkuar popullor jo vetem ne Kosove, Shqiperi e Maqedoni por edhe ne diaspore dhe kudo qe ka Shqipetare. Nje nga kengetaret me te kerkuar gjate gjite vitit por vecanderisht per festa kombetare. Mentori jeton ne Zvicer nder vite dhe eshte resident i atij shteti p...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

17 🔥Bojna Selfie (2016)

★★★★★

Zjarr (2015)

★★★★★

E Pranoj Çdo Kusht (2014)

★★★★★

Pse (2013)

★★★★★

Like (2012)

★★★★★

Mendjemadhësia (2011)

★★★★★

Fati I Zi (2010)

★★★★

Vuj Vuj (2009)

★★★★★

Syni Jem (2008)

★★★★★

Ah, Sa Të Besova (2007)

★★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (10)

4
5
2
4
4
3
5
6
1
4

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Sefë Duraj

Adem Ramadani

Redon Makashi

Naim Krasniqi

Ramadan Krasniqi (Dani)

Xeni (Shkelzen Jetishi)

Blero

Avni Mula

Luan Zhegu

Ilir Shaqiri

Tags: Mentor Kurtishi, Metor Kurtishi


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet