Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mentor Kurtishi - Nje Lajm Po E Pres Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Kan kaluar ditë e netë
Qe unë jetoj vetë
E vetmuar zemra e shkretë
Një lajm po e pret
E vetmuar zemra e shkrete
Një lajm po e pret

Unë pa ty jetoj kot
Askush se din sa kam derdh lotë
As vet se di pse jam n'ketë botë
Ditet i shty me një pikë shpresë
Nga ti një lajm unë po e pres
Para se të vdes

Ref:
Ndoshta nesër unë s`jam gjallë
Ndoshta qyqja m`knon mbi varrë
Ndoshta dhe ti m`kërkon me mall
E na takoft i madhi Zot
Do ti tregoj unë në atë botë
Sa kam derdh unë lotë
Aaah sa kam derdh unë lotë

Më ka lodhur pluhri rrugve
Ty duke t`kerku
Cila rrugë mund t`na bashkoj
Prap ty edhe mu
Cila rrugë mund t`na bashkoj
Prap ty edhe mu

Unë pa ty jetoj kot
Askush se din sa kam derdh lotë
As vet se di pse jam n'ketë botë
Ditet i shty me një pikë shpresë
Nga ti një lajm unë po e pres
Para se të vdes

Ref: (2x)
Ndoshta nesër unë s`jam gjallë
Ndoshta qyqja m`knon mbi varrë
Ndoshta dhe ti m`kërkon me mall
E na takoft i madhi Zot
Do ti tregoj unë në atë botë
Sa kam derdh unë lotë
Sa kam derdh unë lotë


Ky tekst u dërgua nga Ilos   bani


Nuk kemi video për këtë këngë.
Mentor Kurtishi - Nje Lajm Po E Pres
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nje Lajm Po E Pres".
3. Video është e këngës "Nje Lajm Po E Pres", por nuk këndohet nga Mentor Kurtishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mentor Kurtishi:


Komente 0