Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mentor Kurtishi - Adem, Adem Ti Je I Gjallë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.5 / Votuan:  6

O nën o bir kërkoj një fjalë
Adem, Adem ti je i gjallë
O nën o bir me jep flamur
Adem, Adem ti nuk vdesë kurrë
Jo ti nuk vdesë kurrë

E ra një plumb në zemër burri
E qau shqipja dhe flamuri
E bregu i detit e pyet malin
E kush na e vrau Adem Jasharin

Ref:
Shqip e rritur nëpër kodra
(Shqip e rritur nëpër kodra)
Trim trim si Azemi dhe si Shota
(Trim si Azemi dhe si Shota)

Si skifter male me borë
I ka prit plumbat me dore
Si skifter mali me bor
O i ka prit plumbat me dore

O nën o bir kërkoj një fjalë
Adem, Adem ti je i gjallë
O nën o bir me jep flamur
Adem, Adem ti nuk vdesë kurrë
Jo ti nuk vdesë kurrë

Adem trimi me shumë shokë
Eshtë i mirë nëpër evropë
Emri yt o trim Jashari
Eshtë i shkrum me shkronja t`arit

Ref:
Shqip e rritur nëpër kodra
(Shqip e rritur nëpër kodra)
Trim si Azemi dhe si Shota
(Trim si Azemi dhe si Shota)

Si skifter male me borë
I ka prit plumbat me dore
Si skifter mali me bor
O i ka prit plumbat me dore


Ky tekst u dërgua nga  bani


Nuk kemi video për këtë këngë.
Mentor Kurtishi - Adem, Adem Ti Je I Gjallë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Adem, Adem Ti Je I Gjallë".
3. Video është e këngës "Adem, Adem Ti Je I Gjallë", por nuk këndohet nga Mentor Kurtishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mentor Kurtishi:


Komente 0