A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mentor Xhemali

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  11
(1924-1992)  
BIOGRAFIA: Mentor Xhemali is a very famous singer of Easy Listening & Classical music. Mentor Xhemali ishte një personalitet i shquar jo vetëm i muzikës klasike, por edhe asaj partizane (marciale) e popullore është padyshim edhe i madhi dhe i paharruarri Mentor Gega "(Mentor Xhemali)". Ai radhitet në qytetarët e nderit jo vetëm të Përmetit, që lindi aq njerez të shquar, por ai hyri në histori si krenari e Kombit Shqiptar. Me zërin e vokalin e tij, muzika shqiptare gjeti shkëlqimin, bukurinë, lulëzimin e saj. Mentor Xhemali lindi më...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Gaqo Çako

Genti Lako

Djwron Don

Eduart Jubani

Gazmend Rama (Gazi)

Olen Cesari

Adrian Gaxha

Kastriot Tusha

Adem Ramadani

Florian Beqiri


Tags: Mentor Xhemali

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019