Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mergim Mjeku - Nje Pik Loti Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Qdo mengjes kur djelli lshon,
dua shpirtin te me ngroh,
ti e vrave endrren time
flak i dhe, dhe zemres sime,
shpresa ime e par qe mbytet thell ne zemren tende zhytet,
shpresa ime e par qe mbytet thell ne zemren tende zhytet.

REF: 3 here
Ti gjithmon je nje pik loti,
engjull nate kush te solli,
n dimbje t mija ti u trete,
je nje ylll qe flen ne dete,
n der ti mbete....

Me mungon si nates hana,
qajë veten me dhemb zemra,
ti e vrave endrren time
flak i dhe dhe zemres sime.
shpresa ime e par qe mbytet thell ne zemren tende zhytet
shpresa ime e par qe mbytet thell ne zemren tende zhytet

Ref: 3 here
Ti gjithmon je nje pik loti,
engjull nate kush te solli,
n dimbje t mija ti u trete,
je nje ylll qe flen ne dete,
n der ti mbete....


Ky tekst u dërgua nga Dardan Maloku


Nuk kemi video për këtë këngë.
Mergim Mjeku - Nje Pik Loti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nje Pik Loti".
3. Video është e këngës "Nje Pik Loti", por nuk këndohet nga Mergim Mjeku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mergim Mjeku:


Komente 0