Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Mergim Mjeku - Ke Ndryshu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ke Ndryshu".
3. Video është e këngës "Ke Ndryshu", por nuk këndohet nga Mergim Mjeku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mergim Mjeku - Ke Ndryshu  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Lujmi Lujmi"

Komente

Asnjë Koment

27/07/2018

2018-07-27T14:05:18+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ke Ndryshu" kënduar nga Mergim Mjeku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Viola - Ke Ndryshu

ti ndryshe flet e ndryshe vepron un te thrras zemer ti nuk je ndizpozicjon shum ke ndryshu tash e kuptova gabova shum un veten e lendova ke ndryshu ti ke ndryshu nuk je ai qe kam mendu si nsinqert tdashuris qdo fjal e jotja s'ka kuptim ke ndryshu ti ke ndryshu nuk je ai qe kam mendu si nsinqert tdashuris qdo fjal e jotja ska kuptim qdo vendim timin ti e injoron thua vepra jote per mu se gziston llafet e dynjas per mu i ke ndrru qdo veprim i yt per mu ka deshtu ke ndryshu ti ke ndryshu nuk je ai qe kam mendu si nsinqert re dashuris qdo fjal e jotja ska kuptim ke ndryshu ti ke ndryshu nuk je ai qe kam mendu si nsinqert tdashuris qdo fjal e jotja ska kuptim ke ndryshu ti ke ndryshu nuk je ai qe kam mendu si nsinqert tdashuris qdo fjal e jotja ska kuptim ke ndryshu ti ke ndryshu ti ke ndryshu nuk je ai qe kam mendu si nsinqert t'dashuris qdo fjal e jotja ska kuptim ke ndryshu ti ke ndryshu nuk je ai qe kam mendu si ne sinqert te dashuris qdo fjal e jotja ska kuptim

Enizz - Ke Ndryshu

jooo girl!
s'je ma ajo, qe je kan
ke ndryshu tash

Ke ndryshu nuk je mo ajo qe je kan
Ti ke ndryshu une ty mo nuk t'njoh

Ke ndryshu nuk je mo ajoo
Ti ke ndryshuuuu une ty ma nuk t'njooh

Nuk jan pak ato net kurr ty n'ander t'sho
ta ndej eren qona ( po kerkush s'osht )
Qej rrug edhe shpresh mjep vetet vullnet
po besom girl nuk e kom let
Um vjen keq thash, se sje ti ajo, un t'njoh tjeter ate an n'ty pe shoh
M'bjen keq shum, dije mu u'm dhem
Je ba asi femne ste intereson per sen
Kom qef veq nihere me ti than do fjal, t'lutna mos dil vende ku un dal
Shtir osht me ty asi fjal nuk ngon
je mashtru shum keq edhe pse se kupton
Pare ki tash i ki tonat
Me kerre t'shtrejta e me djem je per qdo natë
Vjen koha e qasti kur ki mi urrejt krejt
Po mir athere ndryshon, nuk a mo e njejt

Ref. x2
Ke ndryshu nuk je mo ajo qe je kan
Ti ke ndryshu une ty mo nuk t'njoh

Per qdo nat po mendoj, qysh prej mene met largu, me shiju q'do moment, '
n'ty mos me mendu
Ni pikquditse e kom mrrena qendron ?
A te bjen nermend naj sen prej se kur u ndam
aahh??
E vertet, jeta paska kthesa, ktesha shum t'mdhaja ehh qe besa
Se kom prit qe ki me ik kaq larg, (joo) se kom prit se s'kom met pas ngat (jooo)
Te un gjithqka shkon me koh kto sene harrohen, veq ishalla kurr ma nuk kujtohen
S'du me pa andrra, s'du me ndi per sen per pos veti, kjo osht jeta jem
Qdo sen me ty ish kan e kot, tash e pash, un e ti jena n'tjeter bot
Vjen koha e qasti e ki mi urrejt krejt
Po e di se athere ndryshon, nuk osht ma e njejt, (joooo)

Ref. x2
Ke ndryshu nuk je mo ajo qe je kan
Ti ke ndryshu une ty mo nuk t'njoh

Ref. x2
Ke ndryshu nuk je mo ajo qe je kan
Ti ke ndryshu une ty mo nuk t'njoh
Më Shumë Këngë Nga Mergim Mjeku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë