Më mbaj mend (për 1 muaj)

Merita Bunjaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  63
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Merita Bunjaku është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore dasmash dhe popullore kosovare. Në vitin 2010, Merita Bunjaku & Nazife Bunjaku publikojnë albumin "Kenge Dasmash (Live)" Më datë 31 Tetor 2012, Merita Bunjaku publikon videoklipin "Shko". Më datë 31 Tetor 2012, Merita Bunjaku publikon videoklipin "Pa Ty". Më datë 13 Maj 2013, Merita Bunjaku publikon videoklipin "Malli Per Nanen". Në vitin 2013, Merita Bunjaku & Nazife Bunjaku publikojnë albumin "Ne Dardani Bien Tupanat" Më datë 11 Korrik 2014, Merita Bunjaku publ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë KomentLive 2018 (2018)

★★★★★

Ne Dardani Bien Tupanat (2013)

★★★★★

Kenge Dasmash (Live) (2010)

★★★★

Me Beso

★★★★★

Hyn Ne Valle O Moj Kosovare

★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

5

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Drenusha Latifi

Aurora Susuri

Besa Morina

Gjejlane Gutiqi

Angel

Teuta Kurti

Nazmije Selimi

Fitore Gjonbalaj

Shpresa Morina

Shqipe Kabashi Hasanaj

Tags: Merita Bunjaku, Motrat Bunjaku, Nazife Bunjaku


Komente mbi këtë artist