Më mbaj mend (për 1 muaj)


Merita Bunjaku - Dasma E Djalit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dasma E Djalit".
3. Video është e këngës "Dasma E Djalit", por nuk këndohet nga Merita Bunjaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Merita Bunjaku - Dasma E Djalit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Live 2018"

Komente

Asnjë Koment

05/02/2018

2018-02-05T14:55:12+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dasma E Djalit" kënduar nga Merita Bunjaku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Merita Bunjaku i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Asllan Alla & Artur Teta. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

1) C,esht ky gëzim i madh keshtu për ne moj
Faleminderit moj shoqerise
Po martojme djalin ton moj None
Qofte per hajer zotit shtëpisë
2).
C,esht kjo hen e bukur moj, moj none
Qe zbriti sonte ne valle.
Djali jon por si një yll moj none
Nusja jon por si sorkadhe
3)
Në dasmën e djalit ton moj non
Shok e miq kemi të ftuar
Është gëzimi Babës vet moj non
Djalin ton për t'a martuar.

Pjesa 2.
1) Te vogël te deshta moj të vogël të mora.
Te vogël te deshta moj të vogël të mora.
Veç për dashuri aman veç për dashuri
Veç për dashuri aman veç për dashuri.
Refreni
Qaj me lot zemër qaj me lot
Qaj me lot zemër qaj me lot.

2)të dy bashk u rritem moj që kur ishim fëmijë
Te dy bashk u rritem moj që kur ishim fëmijë.
Ram në dashuri aman ram në dashuri
Ram në dashuri.
Ram në dashuri aman ram në dashuri.
Refreni
Qaj me lot zemër qaj me lot
Qaj me lot.
Qaj me lot zemër qaj me lot.

3) Baluket e tua moj ta shtojnë bukurinë
Baluket e tua moj t'a shtojnë bukurinë
Ti ma fale zemren moj un ty shpirtin tim.
Ti ma fale zemren moj un ty shpirtin tim.
Refreni
Qaj me lot zemër qaj me lot
Qaj me lot zemër qaj me lotMë Shumë Këngë Nga Merita Bunjaku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë