Më mbaj mend (për 1 muaj)

Merita Halili

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  231
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 54 Vjeç
BIOGRAFIA: Merita Halili është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme. Merita Halili është këngëtare e njohur për të gjithë ne, pasi këndon këngën e tabanit popullor. Ajo për herë të parë në skenë u ngjit në moshën 16 vjeçare në "Ansamblin e Këngëve dhe Valleve", ku është vërejtur talenti i saj. Këndon këngë nga të gjitha trevat shqipfolëse, por më së shumti të Shqipërisë së mesme dhe ka realizuar albume e këngë të shumta, të dedikuara: dashurisë, atdheut, heronjve etj. Ka fituar shumë çmime, por ai që arriti piades...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë KomentMerita Halili (2000)

Merita Halili (Vol.2) (1992)

Këngë Popullore Të Zgjedhura (1990)

Vij Te Kenga Ime


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Parashqevi Simaku

Inva Mula

Anita Bitri

Eranda Libohova

Eli Fara

Miriam Cani

Anjeza Shahini

Elsa Lila

Alberie Hadergjonaj

Ava Max

Tags: Merita Halili


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet