Merita Sahiti
Merita Sahiti

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}Biografia

BIOGRAFIA: Merita Sahiti është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe tallava. Këngëtare e muzikës së mirfillt shqipe, e cila ka mbaruar Fakultetin e muzikës, në degën solokëndim. Përveç shumë mirënjohjeve dhe falemnderimeve, ka marrë dhe çmimet si vijon: - Prishtinë "Polifest 2007", Çmimi "Interpretimi më i mirë" - Gjilan "Fest Flaka 2012", Çmimi vendi i dytë - Peshkopi Oda Dibrane 2014, "Këngëtarja më e mirë e Festivalit" - Ferizaj "Kosovarja Këndon", "Vendi i parë" dhe "Artistja e Vitit 2014" Në Janar 2016, Merita...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 1