Më mbaj mend (për 1 muaj)

Merita Sahiti

Merita Sahiti
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  40
Këndon kryesisht: popullore moderne tallava

Merita Sahiti është këngëtare e njohur. Këngëtare e muzikës së mirfillt shqipe, e cila ka mbaruar Fakultetin e muzikës, në degën solokëndim. Përveç shumë mirënjohjeve dhe falemnderimeve, ka marrë dhe çmimet si vijon:
- Prishtinë "Polifest 2007", Çmimi "Interpretimi më i mirë"
- Gjilan "Fest Flaka 2012", Çmimi vendi i dytë
- Peshkopi Oda Dibrane 2014, "Këngëtarja më e mirë e Festivalit"
- Ferizaj "Kosovarja Këndon", "Vendi i parë" dhe "Artistja e Vitit 2014"

Në Janar 2016, Merita Sahiti merr pjesë në Flaka E Janarit 2016 me këngën "Kur Natyra Qenka Veshur".

Më datë 10 Nëntor 2017, Merita Sahiti publikon videoklipin "Çka Me Bo Bre Njeri".

Më datë 7 Qershor 2018, Merita Sahiti publikon videoklipin "Hajde Nuse Dal Ngadale".

Më datë 31 Korrik 2020, Merita Sahiti publikon videoklipin "Ty Viti".

Më datë 28 Qershor 2021, Merita Sahiti publikon videoklipin "Ma Kadal O Moj Dashni". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Merita Sahiti.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Motra e

Overlord

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0