Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mery - Rrugt E Zeza Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


E youU tash e dun at tjetrin tash i thush mirmengjesi,
do me ardh mas meje,
kshyre mir se t'kap oreksi,
se leht osht mu bo dikush,
qe nuk je,
bo nam n'ket n'ket bot,
per ni bit t'vuna n'dhe,
jo qe jom pishmon apo qe po du me lon,
pse jam i vecant per cata ki me than,
kam merr ktu menime tan kto inspirime,
pse s'jem nisoj per cata ska kuptime,
ska njeri t pa fajshem kta nana qe po kajshin,
nji drejtim po t perngjajshin,
se rruga esht e keqe nese behesh shok me ta,
e un pot kallxoj per çata mos u idhno,
e shokit i jap doren nese t'mirat s'ti harro,
se bash t'foli drejt allahile a beson?
Per çata po ti thom se e pash edhe per ty,
kjo bot nuk din sen mos mu ngut ta bon me sy.

Ref 2x

a e di pse ka ujdi me nje shok,
qe as vet se ki,
jo jo sdu mi ni heci drej po as vet se di

e yau po i hi kti seni si shkurt e ma shkurt
do po lutin zot e do po thojn mos u lut,
me t ver8en kto idhnime pa kuptime, menime, kujtime, veç leter me shkrime po thojn qe si din po njerzia kto i pa
njeri-njerin e tradhton e perpiqet per me vra,
them me veti ma mir mos t'isha kon
po tash masi jam ni ferkem du me lan,
per krejt kto shipet qe ju pershndeta,
qe meten ne rruget e zeza,
hajt se ni dit ska qare pa ardh mir,
se çai qe man men e plotson çdo deshir,
veç jepi zor hapi syt sa ma larg,
kshyri punt e tuja punt e kçia mos u lag,
ki me pa e di qe kto sene kan ndryshu,
do ti maj nè zemer ata qe kan shku.

Ref 2x

A e di pse ka ujdi me ni shok qe as vet se ki,
jo jo sdu me ni heci drejt po as vet se di.

Thash haj mash e mash ta bidisi
tash masi jena veç
fillimi ja nisi
ka raste me raste vrasje mas vrasje
kur ski ca me bo vec tash mos kaj
se kshu e kishte jeta kur rren e verteta
kur kec meta lyp ven sun xheta
e kjo non e shkreta qe m thot djal ruju,
familja ta don t miren pri tjerve ruju
po hajt mos ta ni non se un ta rriti zemren
t munon ki hip hop
po dhe un ta dhash zemren
sdu met pa t merzitshem se une ta fshi lotin
du met pa t gzushme per cata e lus zotin,
se ka me kon ma mir muziken tem tu ngu


Ky tekst u dërgua nga Kampioni Alkapone


Nuk kemi video për këtë këngë.


Merytoni
Publikimi: 14/04/2010


Mery - Rrugt E Zeza
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rrugt E Zeza".
3. Video është e këngës "Rrugt E Zeza", por nuk këndohet nga Mery.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Merytoni:


Komente 0