Më mbaj mend (për 1 muaj)

Met Sadiku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
 • Vendlindja:
 • Bec 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 65 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Luani ♌
BIOGRAFIA: Met Sadiku është një këngëtar i njohur. Metë Sadiku lindi ne fshatin Gllogjan te Decanit. Shkollen fillore e krev ne Irzniq ndersa shkollen e mesme ne Gjakovȅ.qysh si ri ne moshen 7 vjeqare fillon te kendon me vllaun e tij Halilin neper ndeja te kojshive neper familje.pataj fillon te bashkagjitet edhe nji shok i tyre Halil Bajrami.kur isht 15 vjeqar shpesh kendonte edhe me shoke te tjere si Kadri Moni ,Mustaf Ramaj ,Zeqir Mehmetaj e shume te tjere .kur kengen e kishte pervesuar shume...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Met Sadiku

Komente 0