Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  •  
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • U.S.A. 
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
BIOGRAFIA: Metallica është një grup këngëtarësh i huaj i njohur. Metallica është një grup heavy / thrash metal amerikan. Ata kanë arritur të bëhen një prej grupeve më të suksesshme muzikore komercialisht të dekadave të fundit, me më shumë se 90 milionë albume të shitura në mbarë botën, përfshirë këtu edhe 57 milionë albumet e shitura në SHBA. Metallica po ashtu llogaritet si një prej grupeve thrash metal të "katërshes së madhe", bashkë me Megadeth, Slayer dhe Anthrax. Metallica u formua në Los Angeles, Califor...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Metallica

Komente 0