Më mbaj mend (për 1 muaj)


Meti Maloku - Harrove

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Harrove".
3. Video është e këngës "Harrove", por nuk këndohet nga Meti Maloku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Meti Maloku - Harrove  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Me Zemër"

Komente

Asnjë Koment

15/06/2019

2019-06-15T21:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Harrove" kënduar nga Meti Maloku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Meti Maloku i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Genc Prelvukaj - Harrove

Sa mall un kam per ty
Sa shummm tkam dasht,
Sa kujtime kemi bashk un ty tkam dasht
Syt mu kan tha me tpa prej kur ike
Shum vite sjena paaa, athu ku jee

Ref: Ti harrove, harrove
Sa shum ne jemi dasht
Edhe shkove ti shkove
E kurr me nuk te pash : 2x

Sa kujtime nditar dhembje nkalendar
Lot neper tinguj e vujtje ndamar
Se din nrrugve me kalldrem
Nvenin ku u ndam, ku u sham u perlam
e kurr mo su pam.
Ku metem na e, e ku metem na
Largsija mu e ty don me na vra
Ku metem na e ku metem na hala nuk e beson qe jemi nda
Zemer athu a jemi dy njerz me fund tlumtur
Athu qe kjo kriz osht perkohsisht
Sa kisha dasht unnn me konun bashk
Krejt krejt ti fali krejt krejt ti jap me kon edhe niher njejten teme prap
Krejt krejt ti fali krejt krejt ti jap me kon edhe niher nzemren tone prap

Ref: Ti harrove, harrove
Sa shum ne jemi dasht
Edhe shkove ti shkove
E kurr me nuk te pash 2x

Ti harrove harrovee
Ne jemi dasht, edhe shkove ti shkove
E kurr me nuk te pash 2x

Ku metem na e ku metem na
Largsija mu e ty do me na vra

Ku metem na e ku metem na e
Hala nuk e beson qe jemi nda 2x

Gold AG - Harrove

...................................................
I thelluar n'mendime n`perballje me jeten
Kontrroll per asgje as me pak per vet veten
Ndihem i brengosur edhe pse sjam shuar
Po jetoj ne fantazme dhe me nje ta kaluar
Te tmir qe e pata po ma humbi gabimi
I rend per disa n'ket rast osht tregimi
Pot kerkohen fajtoret dot kishte shum gjykime
Nuk e gjykoj askend por degjoje kshillen time
Tash po i flas VLLAUT e po i flas MIKUT
Po i flas t'gjithve bile po i flas ARMIKUT
Askujt mos ja pafsha at qka unë e pata
Se dbohet buka e itht e netet shum d'gata
Mka mar malli per NANËN qe ja kom mush SYT ME LOT
Se as onderr se pash ket dit ku jom sod
Gjum skom shti nsy mka mar malli per shpi
Mka marr malli per gru e mka marr malli per fmi

Ref:

Pse krejt me harrove mu
I harrove fmit e tu
Harrove nje dashuri
Tpresim me lot ne sy
A harrove si mke lan
I harrove bab e nan
Harrove gjdo gje ne jet
Asnje shpres nuk ka m`bet

Gjdo te mir e familje intelektuale
I lindur e i rritur hiq pa shprehje banale
Gjdo deshir ma kan plotcu me honger e me vesh
Po kur i bona kejt qather u qova pesh
Vlla ky osht ni gabim qe paguhet me jet
E po djegshe shum shpejt sikur 1 flet
Unë kejtve ju kalli se tash m`rroki halli
E boj t'pamudren per me arrit te malli
Po ti fol qka dush po unë sjom hiç n'tem
Mar nuk kom hec se shum e nana mka nem
Që ja helmova djemt bash n'lulen e rinis
E kjo valle nuk nalet nese niher ja nis
I hupa kejt tmirat me shoqni e dashni
I padeshirushem neper kejt vendet ku rri
Trupi si skelet pa moral pa shendet
Se dora jem dvret nat koh kur ka siklet
.................................................

Ref:
.................................................
Pse krejt me harrove mu
I harrove fmit e tu
Harrove nje dashuri
Tpresim me lot ne sy
A harrove si mke lan
I harrove bab e nan
Harrove gjdo gje ne jet
Asnje shpres nuk ka m'bet
.................................................

.................................................
Pata pare qaq shum sa qe krejt i perbuza
Per 1gram t'mallkum mu ka shit edhe bluza
Ma shkurtoj jeten shum keq ja pash sherrin
I dhash senet me vler plus e shita kerrin
Pa shok dvjeter m'beta emni jem n'gazeta
Athu prapa kujt po fshihet e verrteta
Shpesh pom bojn me lot kujtimet e fminis
Fotografit e shkolles edhe tripat e shoqnis
Se dashnit e vjetra tash po i shoh n'do letra
Kur njonja um dojke po se like ajo tjetra
Ehh mori jet unë ndryshe t'kuptova
Pendimi nuk vjen se shum teper gabova
Mu kthy si n'fillim bash krejt i kisha dhon
Dije se kerkush nuk d'bohet BAB e as NAN
E kur t'pysin per to nuk di kurgjo thuju
Mos ju afro ngat tlutna vlla ruju

Ref:

Pse krejt me harrove mu
I harrove fmit e tu
Harrove nje dashuri
Tpresim me lot ne sy
A harrove si mke lan
I harrove bab e nan
Harrove gjdo gje ne jet
Asnje shpres nuk ka m'bet

Intelekt - Harrove

INTELEKT

koha po kalon une ty zemer afer s’tkom
nese nuk tshko shpesh syt e mi me lot i kom
jeta jem pa ty nuk kish kurfar kuptimi
mshelna ndhom vet edhe thom u kry filmi

amo jeta vazhdon edhe pse un jom vet
jeta ish gropa gropa ejj jeta skish lezet
po prap un vazhdoj ndor 1laps edhe 1 leter
un e du veq 1feemer e sdu me shkru per tjeter

loti derdhet per ty sa her ti menoj ata sy
edhe me zemer t’thom sa e sa shum tdu ty
ti duhet me kuptu qe un pa ty smuj me jetu
i madhi zot jeten tem per ty e ka shkru

jo koha ska ndryshu - un i njejti apet jom
jom qaj qe jom kon - qe tka dasht edhe tdon
nashta ske harru - kur andren ta kom bo realitet
hajt tash pershkruma momentin se qysh po nihesh vet

Ref....(EXES).. Harrove gjithqka qa bona per ty
Harrove gjithqka harrove tiii
Se gjdo sen n'ket jet un hallall ta boi
Veq maje n'menu kur as ni sen se haroiii

Immortal-G

okeej une po heci po shpinen sun ta kthej
sdu mi ni tjert tu thon gramozi zemren ja thej
gabimet qe i bon pse ti asniher si menon
kur e din qe e ki keq ti prap po vazhdon

ty nuk t'intereson nese mu je ka m'lendon
nese menon qe e ki mir JO ti je ka gabon
jeta jetohet veq 1her t'2ten mendsi nuk e kem
nesa neve nuk na shkon histori e harume jem

problemet shkojn e vijn une mo nuk po muj
qdo dit ka ni sen mu veq po mqet n'dy guj
e kshtu une smuj zemra veq osht ka dhem
nese un ty s'tpelqej mas meje ki plot djem

andrrat qa i pata per ty asnjo mo nuk pe shoh
se zemra nuk po mlen po thot qe nuk po tnjoh
kto fjal jon trana qysh i lype edhe i gjete
shkrepzen e kom ndor i hini flaka ksaj letre

Ref....(EXES).. Harrove gjithqka qa bona per ty
Harrove gjithqka harrove tiii
Se gjdo sen n'ket jet un hallall ta boi
Veq maje n'menu kur as ni sen se haroiii

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Meti Maloku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet