Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mevlan Kurtishi - Al Mukhtar (مولانا - المختار)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Al Mukhtar (مولانا - المختار)".
3. Video është e këngës "Al Mukhtar (مولانا - المختار)", por nuk këndohet nga Mevlan Kurtishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Mevlan Kurtishi - Al Mukhtar (مولانا - المختار) Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Ishraq"

Komente

Asnjë Koment

30/11/2018

2018-11-30T12:58:19+01:00يا ايها المختار من خير الورى
خلقا وخلقا بالكمال توحد

يا من قد جئت فينا
بالهدى والحب دينا
أنت يا بدر المدينة
خير خلق الله

من ندى عينيك نور
إسمك الحاني سرور
فيه كم دارت بدور
خير خلق الله

كل ما في الكون صلى
ضاء من بدرٍ تجلى
حبه في القلب حلّا
خير خلق الله

صلى مولانا عليك
ما حنَّ قلبي اليك
هذه روحي لديك
خير خلق الله

Recorded, Mixed & Mastered: Eng. Amr Akkad
Words: Hala Sawwas
Melody: Arabic Heritage & Studiona Records
Music Arrangement: Studiona Records
Creative Director: Amr Akkad
Supervisor: Leyla @ Sweven Records
Percussions: Şener Yolal
Oud: Fatih Doğaner
Classic Guitar: Zyad Saif


Ky tekst u dërgua nga Rexhai Memedi (Amaneti)
Më Shumë Këngë Nga Mevlan Kurtishi:


Komente mbi këtë këngë