A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mevlan Kurtishi

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  31
  • Origin:
  • Shkup 
  • Age:
  • 23
  • Zodiac sign:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Mevlan Kurtishi is a popular singer and songwriter of Ilahi music. U rrit në frymën islame bashkë me familjen në vendlindjen e tij. Si fëmijë ishte i pasionuar pas artit dhe krijimtarisë letrare, i cili këndonte dhe shkruante tekste. Kurioziteti dhe dashuria për muziken e shtyri të mësoi si të luante në disa intrumente muzikore qysh në fëmijëri. Rreth këndit fetar të tij u përkujdes i ati Sejdi Kurtishi, i cili është një ndër bartësit e Kuranit Famëlartë. Me një vullnet shumë të madh Mevlani vijoi shkollën fillo...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Twitter

Account

Facebook

Profile

Instagram

Account

Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Bujar Ramadani

Bunjamin Cajani

Chippi

Kujtim Akiku

Bomba

Senad Rrahmani

Adnan Aliu

S4MM

Dukati

Granit Ahmeti


Tags: Mevlan Kurtishi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019