Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Mexhid Krasniqi - Hidhet Vallja  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

04/07/2014

2014-07-04T10:31:20+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Hidhet Vallja" kënduar nga Mexhid Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Mexhid Krasniqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Fadil Kodrolli - Hidhet Vallja

Hidhet vallja, vallja e pare, vallja e pare.
Hidhet vallja, vallja e pare, vallja e pare.
Kush vallezon u mloft me ar, u mloft me ar.
Kush vallezon u mloft me ar, u mloft me ar.

Hidhet vallja, vallja e dyt, vallja e dyt.
Hidhet vallja, vallja e dyt, vallja e dyt.
Kush s'vallezon i plaqin syt, i plaqin syt.
Kush s'vallezon i plaqin syt, i plaqin syt.

Hidhet vallja, vallja e tret, vallja e tret.
Hidhet vallja, vallja e tret, vallja e tret.
Kush vallezon u gezoft perjete, u gezoft perjete.
Kush vallezon u gezoft perjete, u gezoft perjete.

Zenel Doli & Shkelzen Jetishi - Hidhet Vallja

Hidhet vallja , vallja e par vallja e par , hidhet valllja , vallja e par , vallja e par

kush vallzon u mbuloft me ar u mbuloft me ar

Hidhet vallja vallja e dyt vallja e dyt hidhet vallja vallja e dyt vallja e dyt

Kush s'vallezon i plaqin syt kush s'vallezon i plaqin syt i plaqin syt

Dava Gjergji - Hidhet Vallja

hidhet vallja vallja e pare vallja e pare hidhet vallja vallja e pare vallja e pare kush vallezon u mloft me ar u mloft me ar kush vallezon u mloft me ar u mloft me ar.

hidhet vallja vallja e dyte vallja e dyte hidhet vallja vallja e dyte vallja e dyte kush s vallezon i plaqin syte i plaqin syte kush s vallezon i plaqin syte i plaqin syte.

hidhet vallja po lun shota po lun shota hidhet vallja po lun shota po lun shota bine dairet dridhet toka dridhet toka bine dairet dridhet toka dridhet toka.

hidhet vallja kanga s nalet kanga s nalet hidhet vallja kanga s nalet kanga s nalet bine tupanat gjemojne malet gjemojne malet bine tupanat gjemojne malet gjemojne malet.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Mexhid Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet