Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mexhid Krasniqi - Krisi Pushka
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Krisi Pushka".
3. Video është e këngës "Krisi Pushka", por nuk këndohet nga Mexhid Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Mexhid Krasniqi - Krisi Pushka Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

04/07/2014

2014-07-04T10:30:06+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Krisi Pushka" kënduar nga Mexhid Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 7 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
7

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Remzie Osmani - Krisi Pushka

Ej krisi pushka oj nane
O ne çat mahalle
Njajo çik oj nane mu me ka bo merak
Ment per te oj nane o po dojn me lan

Ref:
E deshta e mora
Hajt moj mashalla
E deshta e mora
Te kalojm jeten me sevda

E mos me gjuj or djal
O bre me limona
Sherri yt or djale sun po rri te nana
Sherri yt or djale sun po rri te nana

Ref:
E deshta e mora
Hajt moj mashalla
E deshta e mora
Te kalojm jeten me sevda

E mos me gjuj or djale
O me gurabija
Sherri yt or djal sun po rri te shpija
Sherri yt or djal sun po rri te shpija

Ref:
E deshta e mora
Hajt moj mashalla
E deshta e mora
Te kalojm jeten me sevda

Drita Ukaj - Krisi Pushka

jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
dil e shif oj nane se cka asht kjo puuuuuuuuuuuuuushk
cesht kjo pushk oj nane o kjo pushk e zeze
sulejmanit, sulejmanit bija ime jeten ja pren ne mes
o krisi pushka o ne breg te drinit o jam e motra e sulejmanit,jam e motra e sulejman tahirit
o sulejman o motra te ka vlla o shume plumba te paskan ra eeeeeee ani shume plumbat te paskan ra eeeeeeeeee
shume plumbat te paskan ra eeee sti len gjaku plaget me ti pa eeeeeee
sti len gjaku plaget me ti pa eeeeeee sti len gjaku plaget me ti pa eeeeeee
sti len gjaku plaget me ti pa eeeeeee o ti sheh motra o ti sheh plumbat qe te paskan ra eeeee

Nikollë Nikprelaj - Krisi Pushka

O krisi pushka, flak u kall rinis
O ushton Tuzi e ushton Malsia
Ani ushton Tuzi e ushton Malsia

O krisi pushka e po ushton mali
O po vallzojn sebashku vajza e djali
Ani po vallzojn sebashku vajza e djali

O luje luje ti, luje luje themren o
O luje themren o se ma knaqe zemren o

Luje luje luje ti, luje luje gishtin o
Luje luje luje gishtin o se ma knaqe shpirtin o

O luje luje ti, luje luje themren oooo

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Mexhid Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë