Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mexhid Krasniqi - Qe Ni Jave
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qe Ni Jave".
3. Video është e këngës "Qe Ni Jave", por nuk këndohet nga Mexhid Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mexhid Krasniqi - Qe Ni Jave  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

04/07/2014

2014-07-04T10:24:35+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Qe Ni Jave" kënduar nga Mexhid Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Mexhid Krasniqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Etno Engjujt. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Ngon lajme ton diten
e nxemjen se ndal,
goja i blun rreth nimilion fjale
e kur hyn ne banjo se lshon 3 sahat,
ka vu rregulla teje
spe ni veten rahat.
Po flej n'koridor veq der ora 7
se fillon me sabah, n'kuzhine me hallakat
slen cigare me pi, ska futball, MTV
ska muzik hip hop, as Soni e raki.
Ton diten me krrabza e kqyr seria
ni maçor shum gej
na ka pru te shpia
zemer e ke nane, e duron shum lehte
ti je pun paradite e un me to vet.
Era voj neper shpi,
cdo dite petulla qet,
asnjo s'ma len
po i han krejt vet,
kshtu nuk bon mo
mos qo vetlla perpejt
puna jone lomsh
qe ni jav nuk kena fjet
ncncncn

refren:
Qe ni jave nuk kena fjete
vetllat nalt e hunt perpjete,
spo na lshon kamsh e puna jon lomsh
e puna jone lomsh.

Kshyr filma turqisht, asi me ibrahimin
ton diten e ngon Dino Merlinin
zoni deri n'qiell - na boni hor,
na qiti faqen e zez te cdo banor
nuk guxoj mo mu ni
kur ajo bjen me fjet
i thirr motrat e tua
asnjeher pa vet
ish qu ni dit
po kontrollojke fiokat
kondomat mi gjet, gati e lshoj toka
breksat qe na kan met kahere
ka tu i ra t'lig goja e fyti ju tere.
Hajde tash spegoje, kur ja nisi me berrtit
mu drejtu pa prit: "laper e kom dit" .
Une po heki me to, hiq se kom let
tan diten po kqyri alternative me gjete,
kur po t'shoh po ma qon adrenalinen perpjete,
kur seksi dokesh ajo sna len me fjet...

Refreni: 2x
Qe ni jav nuk kemi fjete
vetllat e nalt e hunt perpjet
spo na lshon kamsh
e puna jon lomsh

Ngo knena tash: kur ajo bje me fjet
qu n'maje tgishtave,hec te une let
ruju mos e qo kur ta mshel deren
se nuk po mo me ta ndi eren
kuzhina osht perfekt
se n'koridor na nin
o rrezik masanej, me pagu me shpin
e kur e kryna prap
shkon te ajo me fjete...
ncncnc e ka gjumin e leht

Refreni: 2x
Qe ni jav nuk kemi fjet
vetllat e nalt e hunt perpjet
spo na lshon kamsh
e puna jon lomshMë Shumë Këngë Nga Mexhid Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë