Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mexhit Krasniqi - Hajde Hajde Bukurie
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hajde Hajde Bukurie".
3. Video është e këngës "Hajde Hajde Bukurie", por nuk këndohet nga Mexhit Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mexhit Krasniqi - Hajde Hajde Bukurie  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"I Prin Valles Nusja Jone"

Komente

Asnjë Koment

28/06/2018

2018-06-28T12:29:03+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Hajde Hajde Bukurie" kënduar nga Mexhit Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Mexhit Krasniqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Zyber Avdiu. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

hajde hajde bukurie
se m'tranon me syt e zie (2x)

une dot vi more djali i ri
se ne ty kam ra n'dashnie (2x)

hapi ciko kraht e tua
sa te them se sa te dua (2x)

i hap krahet si t'shqiponjes
festojm naten e kurores (2x)

hajde hajde bukurie
se fustani mire pot rrie (2x)

mire pom rri mor djali i ri
e kam ble une per nusnie (2x)

shkup 1995Më Shumë Këngë Nga Mexhid Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë