Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mexhit Krasniqi - Kendon Bylbyli
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kendon Bylbyli".
3. Video është e këngës "Kendon Bylbyli", por nuk këndohet nga Mexhit Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mexhit Krasniqi - Kendon Bylbyli  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"I Prin Valles Nusja Jone"

Komente

Asnjë Koment

28/06/2018

2018-06-28T12:29:03+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kendon Bylbyli" kënduar nga Mexhit Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Mexhit Krasniqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Dionis Delia & Arben Delaj - Kendon Bylbyli

Kendon bylbyli o ho ooo
Dege e me dege
Knoma kangen bylbyl
Sa s'kam vdek e

Knoma kangen bylbyl
Sa s'kam vdek e

Kendon bylbyli o ho ooo
Dardhe me dardhe
Knoma kangen bylbyl
Sa t'jam gjalle

Knoma kangen bylbyl
Sa t'jam gjalle

Knoma kangen o ho ooo
Sa t'jam gjalle
Se kur te vdes
O ty mos t'qofsha fale

Se kur te vdes
O ty mos t'qofsha fale

...

Moj syzeza
Qe po rrin o nen ate peme
Hajde lule
N'bahçen teme n'bahçen teme

Hajde lule
N'bahçen teme

Vjen syzeza
Kadal dal o kadal dal
Njaj arshiku
Ka ra n'hall o ka ra n'hall
Zemra e tij po i digjej flake

Zemra e tij po
Digjet flake digjet flake
S'din o i mjeri
Çka me i thane çka me i thane
Hajde lule n'bahçen tone

Hajde lule n'bahçen tone
N'bahçen tone
Bashke ta lidhim
Jeten tone jeten tone
Do t'boj nuse me kunore

Fitnete Rexha - Kendon Bylbyli

O knon bilbili goce
Në behar e
O ç’më ka zon me ty
Maraku i par e

Ref...
Ke ullini i kodrës e
Prite djalin se po vjen x2

Prite djalin se po vjen
Kam një llaf e do ta them x2

O knon bilbili goce
Në qershi e
O dil ta shof o shpirto
Syn e zi e

Ref.:
Po të pres nuk kam durim
Kam në zemër nji kujtim x2

Nji kujtim të paharrum
Po ta them se prap të du x2

O knon’ bilbili goce
Në zamak e
O ty t’ka shpirti goce
Për merak e

Ref...
Ke ullini i kodrës e
Prite djalin se po vjen x2

Prite djalin se po vjen
Kam një llaf e do ta them x2

Vellezerit Aliu - Kendon Bylbyli

kendon bylbyli, mbi cati
ne knojnm kenge bre djale
edhe ngrejm ndodhi (2x)

(ref 2x)
qysh e don shoqnia
flak let kallet shpia
kendojm hic pa ndal
vallzojm me sevda

kendon bylbyli, mbi cardak
vet mos rri bilbil,
afrohu pak ma ngat

(ref 4x)
Më Shumë Këngë Nga Mexhid Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë