Më mbaj mend (për 1 muaj)

Michael Jackson

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  91
(1958-2009)  
  • Emri i Vërtetë:
  • Michael Joseph Jackson
  • Vendlindja:
  • Gary, Indiana 
BIOGRAFIA: Michael Jackson është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe R&B. Majkëll Xhozef Xhekson (Michael Joseph Jackson, lindi më 29 gusht 1958 dhe vdiq më 25 qershor 2009, Los Anxheles, Kaliforni) ishte muzikant, këngëtar, autor, kompozitor, koreograf, prodhues, valltar amerikan nga SHBA-ja. Përndryshe Majkëll Xheksoni nga dashamirët e muzikës argëtuese të drejtimit pop, është llogaritur si mbret i saj apo siç kanë dëëshirë ta quajnë adhuruesit e kësaj muzike, King of Pop. Shfaqjen e parë në skenën e muzikës argët...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

T.I.

Justin Timberlake

Arash

Mika

Sting

Chris Brown

Enrique Iglesias

Guy Sebastian

Riccardo Cocciante

Justin Bieber

Tags: Michael Jackson


Komente mbi këtë artist