Mihallaq Andrea
Mihallaq Andrea

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Mihallaq Andrea është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë dhe popullore korçare. Mihallaq Andrea këngëtar i cili i është kushtuar muzikës që në moshë të re, kur nisi të krijonte këngët e para, për t’u bërë më pas me zërin e tij të veçantë pjesë e pandarë e serenatave në Korçë. Krijimet e tij vazhdojnë të mbeten ndër më të bukurat e më të njohurat. Mihallaq Andrea është cilësuar si këngëtari i dashurisë dhe si ikona e serenatës korçare. Mihallaq Andrea ka një karrierë të pasur muzikore si kantautor dhe së fundi ka botuar edhe ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume» Dërgo Një Këngë »


Komente 0