Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Mihallaq Andrea - Kitare E Dashur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kitare E Dashur".
3. Video është e këngës "Kitare E Dashur", por nuk këndohet nga Mihallaq Andrea.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mihallaq Andrea - Kitare E Dashur  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Kitara Ime"

Komente

Asnjë Koment

21/09/2013

2013-09-21T09:58:47+00:00A e mban ment kitare e dashur
Kur dilnim te dy serenade
Sa here mbrapa vinte mandolina
Kendonim te tre porsi bilbila

Dhe vashat dritaret i hapnin ngadale
Degjonin kitare e mandoline a aaaaa
Dhe vashat dritaret i hapnin ngadale
Degjonin kitare e mandoline a aaaa

Ti qe tani me shikon venger
Sa here dritaren hape per mua
Nje fjale te t’thosha ti deshe
Ne gjunje ti bije athere

Dhe vashat dritaret i hapnin ngadale
Degjonin kitare e mandoline a aaaa
Dhe vashat dritaret i hapnin ngadale
Degjonin kitare e mandoline a aaaa

Akordet:

C———————G7
A e mban ment kitare e dashur
G7———————–F
Kur dilnim te dy serenade
F————————G7 oseC ???
Sa here mbrapa vinte mandolina
G7———————C
Kendonim te tre porsi bilbila

G7——————C—————–
Dhe vashat dritaret i hapnin ngadale
C7——————-F
Degjonin kitare e mandoline a aaaaa
Dhe vashat dritaret i hapnin ngadale
Degjonin kitare e mandoline a aaaa

Ti qe tani me shikon venger
Sa here dritaren hape per mua
Nje fjale te t’thosha ti deshe
Ne gjunje ti bije athere

Dhe vashat dritaret i hapnin ngadale
Degjonin kitare e mandoline a aaaa
Dhe vashat dritaret i hapnin ngadale
Degjonin kitare e mandoline a aaaa


Më Shumë Këngë Nga Mihallaq Andrea:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë