Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Mihrije Braha & Naim Abazi - Qifti I Ri  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

08/02/2011

2011-02-08T05:35:18

Më Shumë Nga

Naim Abazi

Këngë e albumit:

"Na U Nis Dasma"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Qifti I Ri" kënduar nga Mihrije Braha & Naim Abazi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Albert Zhubi - Qifti I Ri

qifti i ri sot po matohet
jet e mot te trashegohet
kshtu u pjekshim ne nga jeta
ne gezime e dasma tjera

te oborri i shtepis dasma paska nis
te vallzojm e te kendojm djalin po martojm
nuse me fustan te bardh mir se erdhe me kemb te mbar
qenke bukuri e rrall sikur han me yll ne ball

qifti i ri sot po matohet
jet e mot te trashegohet
kshtu u pjekshim ne nga jeta
ne gezime e dasma tjera

Nuse paq komen e mbar e lum per djalin qe ki mar
mbaje dhondrrin me kimet djal si ky nuk ke me gjet
po del dhondrri ne migjlic me i vnu flaken shamis
iku koh e beqarnis sot u bone i pari shpis

qifti i ri sot po matohet
jet e mot te trashegohet
kshtu u pjekshim ne nga jeta
ne gezime e dasma tjera

Bujar Cimili (Burraj) - Qifti I Ri

(2x)
Rre tupani po e ni e anej, katune kapurcej edhe gjakove e pej.
Po ni ushtime po spo dihet qka u ba, po vallzojme hala se pe martojm ket vlla.

Krushqit e ton e kan qit ni valle, po merziten pak se pe martojn at vllae.
Vet e kam ne zemer ket darsem te ndjej se ma te madhin vlla per hazdret qe e kem.
Ja ka nis po kcejn e vallen pe ladrojn, ni dhom e ni nuse defat po kendojn.
E fjala e tupanit e nanes qe po kan e loti pe man se qika po i shkon.

(2x)
Rre tupani po e ni e anej, katune kapurcej edhe gjakove e pej.
Pe ni ushtimem po spo dihet qka u ba, po vallzojme hala se pe martojm ket vlla.

Do po me vesin do kanamente a eshte darsem kjo apo kiamete, pse po lujn do vash shum ma te mira djaloshat po pik vera e burrav ju rrit nera.

E une idehur une jam si krejt bashk ne fi, qohna tollovi per ke qift te ri, e do ta kallim naten e do ta nxjerrum patem, ket qift te ri te cillit kan gjith fatin.

(6x)
Rre tupani po e ni e anej, katune kapurcej edhe gjakove e pej.
Pe ni ushtimem po spo dihet qka u ba, po vallzojme hala se pe martojm ket vlla.
Më Shumë Këngë Nga Mihrije Braha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet