A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Naim Abazi

Choose star rating

Rating:  3.3 / Votes cast:  42
  • Origin:
  • Prapashticë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 55
  • Zodiac sign:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Naim Abazi is a popular singer and songwriter of Pop & Modern Traditional music. Naim Abazi sot është një këngëtar dhe prezantues mjaft i suksesshëm në ekranet televizive. Si i tillë, ai karakterizohet me oratorinë e tij “shpërthyese”. Me kalimin e viteve, ai krijoi një stil të veçantë të tij në këndim, prezantim si dhe paraqitje të jashtme. Prej shume vitesh eshte i martuar me kengetaren nga Mitrovica Mihrije Braha. Në Prill 2013, Naim Abazi merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 12 me këngën "Pse Me Le". Më datë 28 Shk...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Mihrije Braha

(His wife)

Plator Abazi

(His son)

Lora Braha

(His sister-in-law)

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Na U Nis Dasma


» Add A Song »

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Related Artists:

Remi Jakupi

Syrja Etemi

Riza Selimi

Zenel Zekolli

Agim Gerguri

Leka

Enver Muluka

Sabit Bilalli

Shkumbin Kryeziu

Xheki


Tags: Naim Abazi, Mihrije Braha

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019