TEKSTESHQIP

Mihrije Braha
Si Cigaren E Fundit
Lyrics

Me shkatrrove si stuhija e fort ..??

te kujtohen fjalt e mija- smuj me dasht ni tjeter.

PreRef: 2x
[Shum e leht per ty,
per mu shum e ran- tjeterkujt Zemren me ja dhan.]

Ref:
[Si cigaren e fundit me fike,
si cigaren e fundit dhe ike- tiiiii
kurr sme paske dasht.
Si cigaren e fundit me fike,
si cigaren e fundit dhe ike.
kujt i kom besu ne fund e pash.]


U merzita, teper qava- por nuk u mallkova.
Nuk e prita qe vjen ndarja,
nuk e meritovaaa.

PreRef: 2x

Ref:

DËRGOI:
INFO
Publiku shqiptar çmon shumë edhe aspektin viziv, ndaj ky materiali muzikor është lansuar tek publiku i kompletuar bukur edhe me klip muzikor, i cili u publikua më 20 Prill 2017. Muzika dhe teksti mbart firmë nga Kreshnik Avdiu.