Mika
Mika

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Emri i vërtetë:
  • Michael Holbrook Penniman Jr.
  • Vendlindja:
  • Beirut
  • Mosha:
  • 40 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 18 Gusht 1983
  • Horoskopi:
  • ♌ LuaniBiografia

BIOGRAFIA: Mika është një këngëtar i huaj shumë i njohur. Michael Holbrook Penniman Jr., i njohur edhe si Mika, është një këngëtar britanik. Ai ishte vendosur kohët e fundit sipas kontratës nga Casablanca Records dhe Universal Music. Mika lindi ne Bejrut te Libanit si i treti prej gjithesej pese femije te nje nene libaneze dhe babai amerikan. Si pasoje e luftes zivile ne Liban familja e tij largohet nga mesi i viteve 80, si fillim ne Paris dhe me vone ne Londer. Per shkak te Dyslaxis (Legasthenie) pati ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0